Mersin Klima Servisi

Anasayfa » Mersin Klima Servisi

Mersin Klima

Yaz mevsiminin yaklaşması ile ülkemizde en etkili sıcakların yaşandığı Mersin’de klima en büyük ihtiyaçlarımızdan biri olmuştur. Klima ihtiyaçlarında sorun yaşamamak için ilk kullanımdan sökülme işlemine kadar firmamızdan yardım ve tüm hizmetleri alabilirsiniz.

Klima Nasıl Çalışır?

Klima sistemleri ortamı soğutma veya ısıtma işlemlerini etkili yapabilmek için ısı transferi, sıvıların gaz değişimi ve kaynama noktalarının basınç değiştirebilme özelliğinden yararlanmaktadır. Klimayı açtığınız zaman bir anda ortamın serinliğini hissedebiliyorsunuz çünkü o klima bu işlemi başarabilmek için fizikten yararlanmaktadır.. Klima mekanizmasının içerisinde bulunan özel bir madde sayesinde soğutma ve ısıtma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu madde gazın sıvıya veya sıvının gaza dönüşebilmesini sağlayarak bulunduğu ortamı isteğe göre soğutabilir veya ısıtabilmektedir.

Mersin bölgesinde yaşanan sıcaklar denizden gelen nem ile de birleşince nefes almada bile zorlanmaya sebep olmaktadır. Ve böyle bir ortamda klimasız uyumak bile büyük sorun yaşatmaktadır. Senelerdir işinin ehli olan Mevsim Klima sizlerin rahat bir nefes alabilmesi için sizlerle.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji klima sektörünü de hızlandırmış onlarca yeni marka yüzlerce yeni ürün çıkarmıştır. Bu kadar çeşit üründe elbette ki sorunsuz çalışmamakta ve arızalar yaşatarak bir nevi rahatımızı ve ihtiyacımızı sekteye uğratmaktadır. Sizlerin bu ihtiyacını gidermek için elimizden geldiğince işimizi profesyonelce yapıp daha az arıza yaşamanız için tüm bilgimizi ve tecrübemizi kullanıyoruz.

Mersin Klima Arıza

Nüfusu ve ihtiyacı sebebiyle klima kullanım yoğunluğunun yüksek seviyelerde olduğu Mersin ilimizde klima ile ilgili tüm sorunlarınızı çözmeye yardımcı oluyoruz.

Kaliteli Servis

Kaliteli model ve marka klima seçimi yapıp klima temin etmenin önemli olduğu kadar montajından arızasına kadar kaliteli bir firma seçmekte aynı derecede önemlidir. Bütçenizce güzel ve kaliteli bir klima aldınız diyelim, Bütün iş sizce bu kadar mı? Tabi ki bu daha başlangıç. Öncelikle profesyönel şekilde montajı yapılan klimaların daha sonra rutin bakımlarının yapılması gerekmektedir.  Eğer bu şekilde klimanızı doğru ve bilinçli kullanırsanız hem performansında düşüş yaşamaz hem de ömrünü uzatmış olursunuz.

Elektronik bir cihaz olması sebebiyle arıza vermesi kaçınılmaz bir gerçektir. Kalitesiz model ve marka kullanılan kalitesiz yan ürünler veya bakımlarının zamanında ve doğru yapılmaması sebebiyle klimanızda bir çok nedenden ötürü arıza yaşanabilmektedir. Mersin Klima Servisi olarak yıllardır müşterilerimize tüm arızalarında elinden geldiğinin fazlasını sunan firmamız her zaman kolayca destek sunmaktadır..

Mersin Klima Montajı

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin, yılın her döneminde sıcak olması ile dikkat çeker. Ancak yaz ayları geldiği zaman bu sıcaklık son derece rahatsız edici bir hal alır. Klima ise sağlamış olduğu ferahlık ve serinlik hissiyle imdadınıza yetişir. Edindiğiniz bir klimayı kullanmak için onun montajının yapılması gerekmektedir. Mersin klima servisi işinde uzman olan kişiler tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

İç Ünite Montajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İç ünite montajından önce ilgili bölümde bir nesne olmamalıdır.
  • Isı üreten bir eşyanın bulunmamasına da dikkat edilmelidir.
  • Hava akışının sağlandığı bir alanda bulunması şarttır.
  • Düz bir şekilde ve yine düz olan bölgeye montaj sağlanmalıdır.
  • İç ünitenin hem sol hem de sağ kısmında 5 cm çapında bir boşluk bulunmalıdır.

Montaj Nasıl Yapılır?

Mersin klima servisi çerçevesinde ürünün boyu ölçülmelidir. İki taraftan da bir pay bırakılmalıdır. Olası bir arıza çerçevesinde kapağı sökebilmek için bunun yerine getirilmesi gerekiyor. Askı sacı ise bir terazi yardımı ile duvar üstüne koymak ve buna göre delik açmak şarttır. Askı sacının sağ kısmında mutlaka 8 cm’lik bir delik bulunmalıdır. Çünkü sinyal kablosu buradan geçecektir.

Kullanmayı düşündüğümüz yere göre nasıl klima seçimine önem verdiysek montajının doğru kişilerce ve doğru yere yapılması da bir o kadar önemlidir. Takılacak ortamda en uygun yer ayarlanmalı en yüksek performans hedeflenmelidir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile uzman ekibiyle hizmet veren Mersin Klima servisi en uygun yere montajı gerçekleştirmektedir. Montaj işlemi uzman ekipler tarafından yapılmadığı takdirde ilerleyen zamanlarda sorun yaşatmaktadır. 

Klima montajında önem arz eden diğer bir konu ise borularının izolasyonunun doğru yapılmasıdır. Doğru yapılmamış izolasyon klimanın içine sıvı sızdırmaktadır açıkta yer kalmayacak şekilde yapılan bu işlem yüzünden terleme yaşanabilir. Bu sebeple çıkacak arızadan ötürü klima kullanılmayacak hale bile gelebilir. Bu nedenle tarafımızca yapılan montajlar sayesinde bu tarz sıkıntılar yaşamak zorunda kalmamaktasınız.

Hem serin kış günlerinde hem de sıcak yaz günlerinde mersin klima bakım hizmetleriyle bütçenizi yormadan klima kullanımı mümkündür. Özellikle klimanın her evde bulunması gerektiği mersinde şirketimiz Mersin Klima cebinizi yoracak sorunlarla karşılaşmamanız için uzman kadrosuyla montaj işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Elektrik Bağlantıları Nasıl Yapılır?

Mersin klima servisi çerçevesinde dış ünitenin kapağının açılması gerekiyor. Klemenslerde yer alan numaralara göre bağlamak lazım. Ardından dış ünite kapağı kapatılmalıdır. Sinyal kablolarını ayrı bir şekilde çekmek gerekiyor. Topraklama hattının olması şarttır. Böylelikle süreç tamamlanmış olur.