Klima Bakımı Gerektiren Durumlar

Klima Bakımı Gerektiren Durumlar

Hayatımızı kolaylaştıran cihazların başında gelen klimalar, birçok farklı nedenden dolayı sorun çıkarabiliyorlar. Hem yaz hem de kış aylarında tercih edilen bu ürününün problemleri, mutlaka işini iyi bilen ve uzman personel ile çözülmelidir. Klima bakımı gerektiren durumlar sorusunu bu anlamda hemen yanıtlayabiliriz.

Klima Sorunları ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Birçok farklı klima problemi ortaya çıkabilmektedir. Bunların çözümü ise servis tarafından sağlanır. Mevcut sorunlar ise genellikle şöyledir;

  • Bazı klimalar çalıştıktan sonra kötü bir koku yayarlar. Bu koku son derece rahatsız edicidir. Özellikle gider kısmında bir problem olduğu vakit mevcut arıza ortaya çıkabilmektedir.
  • Kumandanın çalışmaması; hem pil kaynaklı hem de ürüne yakın bir yerde bulunan başka bir cihazdan olabilir. Çözümü hızlı ve başarılı bir şekilde yapılır.
  • Fan hız ayarlarında ortaya çıkan çalışmama durumu ise seçilen mod ile alakalıdır.
  • Buna ek olarak sesli bir şekilde çalışan klima her zaman bir sorun anlamına gelmektedir. Bu tip durumlarda mutlaka klima servisi ile hemen iletişim kurulmalıdır.
  • Çalıştığı halde soğutma ve ısıtma yapmayan ürünler olabilmektedir. Bunun onlarca farklı sebebi söz konusudur. Klima servisi bu konuda uzman olduğu için hemen problemi ortadan kaldıracaktır.
  • Bazı klimalar ise sigorta attırabilmektedir. Bunun ortadan kaldırılması adına hemen servis ile görüşmek gerekmektedir.

Klima servisi nasıl yapılır noktasında işini iyi ve güvenli bir şekilde yapan personel, çok pahalıya mal etmediği çözüm önerileri ile dikkat çekmekte ve avantaj sunmaktadır.

16 Nisan 2019
715 kez görüntülendi