Mersin Klima Bakımı

Mersin Klima Bakımı

Mersin Klima Bakımı

Klima, hem sıcak hem de soğuk hava veren ve oldukça işlevsel yönü ile öne çıkan bir cihazdır. Ülkemizde son derece geniş bir kullanım ağına sahiptir. Genellikle soğutucu yönü tercih edilmektedir. Sıcak iklime sahip şehirlerdeki evlerde ve iş yerlerinde klimanın kullanılması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu cihazdan tam bir performans almak için mutlaka bakımlarını yaptırmak gerekmektedir. Bunu tek başına gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı Mersin klima bakımı konusunda uzman olan firmamız ile iletişime geçebilir ve uygun bir ücret karşılığında hizmet alabilirsiniz.

Hava Filtresinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Klimanın en önemli parçalarının başında hava filtresi gelmektedir. Ön panelin hemen üst kısmındaki yuva içinde yer almaktadır. Uzman personel bu bölümü çok kısa bir süre içinde ve hiç bir şekilde zarar vermeden çıkarmaktadır. Daha sonra özel bir şekilde temizlenir. Böylelikle işlem tamamlanır. 15 günlük sürelerde bunu yapmak her daim tavsiye edilmektedir.

Periyodik Bakım Nasıl Olur?

Periyodik bakım beli zaman aralıklarında yapılması gereken bir işlemdir. Mersin klima bakımı hususunda uzman olan personelimiz, sahip olduğunuz klima üzerinde şu işlemleri yapmaktadır;

  • Klima içinde bulunan kondaser ve evaparatör, oldukça özel bir şekilde temizlenir. Bunun için deterjan kullanılır. Isı eşanjör adı ile bilinmektedir. Ayrıca su ve basınçlı hava da tercih edilmektedir. Böylelikle klimanın en hassas yerlerinden birisinin bakımı başarılı bir biçimde tamamlanacaktır.
  • Gaz kontrolü ise bir diğer aşama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle R-22 adı verilen gazın hem alçak hem de yüksek basınç değerlerinin ne durumda olduğuna uzman personel tarafından bakılmaktadır. Böylelikle olası arızaların önüne geçilmiş olunur.
  • Voltaj, elektrik tesisatı ve akım değeri, klima için hayati derecede büyük bir öneme sahiptir. Akım değerlerinin son durumuna uzman personel tarafından bakılır ve buna göre bakıma devam edilir.
  • Her klima üzerinde birçok değişik soket bağlantısı yer almaktadır. Buralarda bir problem yaşanmaması amacı ile bakım yapılmaktadır.
  • Drenaj tavasının olduğu yer çok sık bir şekilde kirlenebilir. Buranın temizliğinin yapılması çok mühimdir. Özel birtakım ürünler kullanan personelimiz, ilgili yerin bakımını kısa sürede gerçekleştirecektir. Bu sırada drenaj hattı da unutulmaz.
  • Fan pervaneleri, hem sıcak hem de soğuk hava verme konusunda büyük bir öneme sahip olduğu için mutlaka elden geçirilmelidir.
  • Uzman personelimiz, duyu adı verilen bir cihaz ile başka kontrolleri de gerçekleştirilirler. Bunların başında ise ses üzerinde yapılan bazı testler vardır. Ürünün ne kadar sesli ya da sessiz olduğuna bakılır.
  • Klimanın iç bakımının kontrolünden sonra dış bakıma gelir. Temiz ve özel bir bez ile silinir. Estetik açıdan bir olumsuzluk olup olmadığı gözden geçirilir. Böylelikle süreç sona erer.

Klima Bakımının Faydaları Nelerdir?

Mersin klima bakımı birçok farklı avantaj ve fayda sağlar. Bunların başında ise performansın artması gelmektedir. Ürünün uzun süre temizlenmemesi ve  parçalarının elden geçirilmemesi, daha düşük bir kalitede çalışmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı iç mekanı soğutma ya da ısıtma konusunda problemler yaşanır. Fakat başarılı bir kontrol ve bakım sonrasında bu problemin yaşanmayacağını garanti edebiliriz.

Mersin kentinde hizmet veren firmamızın yapacağı bakım sayesinde enerji tasarrufu da elde etmeniz mümkündür. Fiyatlarımız ise son derece uygundur. Bütçenizi sarsmayacak şekilde belirlenmiştir. Bu sayede çok fazla para ödemeden, satın aldığınız klimanın ilk günkü gibi performans göstermesini sağlayabilirsiniz. Uzman personelimiz işinde oldukça deneyimlidir.

23 Şubat 2019
631 kez görüntülendi