Mersin Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Mersin Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Evlerde ya da ofislerde kullanılan klima, sıcak günlerde bunalan kişiler için ortamı serinletmesinde vazgeçilmez bir eşyası olmuştur. Birçok farklı model ve markası vardır. Göstermiş olduğu performans buna göre değişiklik göstermektedir. Bu ürün, çok farklı nedenlerden dolayı bozulabilmektedir. Mersin Klima Tamiri Nasıl Yapılır konusu bu anlamda hemen gündeme gelir. Kendi başınıza bunu yapmanız elbette mümkün değildir. İşinde uzman ve tecrübeli olan personellerimizden yardım alınmalıdır.

Klima Hiç Çalışmıyorsa Problem Nedir?

Böyle bir sorun ortaya çıktığında temel neden elektriğin gelmemesidir. İlk olarak sigorta kontrolü sağlanır. Burada bir problem olup olmadığına bakılır. Daha sonra klimanın modu değiştirilir ve yeniden çalışması sağlanır. Böylelikle problem de çözülmüş olur. Eğer buna rağmen problem devam ediyorsa, uzman ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapacaktır.

Klimadan Koku Geliyorsa Ne Yapmak Lazım

Mersin klima tamiri nasıl yapılır çerçevesinde üründen bir koku gelmesi durumunda izlenecek olan yol bellidir. Bunun temel nedeni uzun bir süreden beri bakımının yapılmamasıdır. Bulunmuş olduğu ortamdaki is, duman ve kötü kokular hava filtresinin olduğu yerde birikmiştir. İlgili bölümün mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Klima Çalıştığı Zaman Sigorta Atıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Klimaların en çok karşı karşıya kaldığı bir diğer sorun ise sigorta atmasıdır. Kumanda ile çalıştırılan klima aynı anda sigortanın atmasına neden olmaktadır. Mersin klima tamirinde uzman ekibimize haber vermeden önce mutlaka elektrik temassızlığı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

23 Mart 2019
559 kez görüntülendi